Nasza kadra

mgr Justyna Cholewińska

mgr Justyna Cho­le­wiń­ska

współ­wa­ści­ciel, dyrek­tor peda­go­giczny, nauczy­ciel, trener, coach, pro­duct owner

• licen­cjac­kie studia na kie­runku peda­go­gika przed­szkolna i wcze­snosz­kolna UMCS
  • studia magi­ster­skie na kie­runku peda­go­gika UMCS
  • studia pody­plo­mowe na kie­runku logo­pe­dia korek­cyjna UMCS
  • szkoła trener biznesu GRUPA SET
  • szkoła Coachingu GRUPA SET
  • szkoła Coachingu zespołowego i grupowego NOVUM

Jestem osobą pro­wa­dzącą przed­szkole, peł­niącą jed­no­cze­śnie funk­cję dyrek­tora peda­go­gicz­nego. Popro­wa­dze­nie wła­snego przed­szkola dało mi moż­li­wość stwo­rze­nia i zre­ali­zo­wa­nia wła­snej wizji pracy przed­szkola. Doświad­cze­nia zawo­dowe pozwa­lają mi na wła­ściwe dobra­nie metod, zapew­nie­nia naj­wyż­szej jako­ści pracy przed­szkola, a ciągłe dosko­na­le­nie zawo­dowe owo­cuje wpro­wa­dza­niem nowych nowa­tor­skich roz­wią­zań edu­ka­cji naszych motyl­ko­wych przed­szko­la­ków. Praca z dziećmi zarówno ta peda­go­giczna jak i logo­pe­dyczna jest dla mnie przy­jem­no­ścią, zawsze mam głowę pełną nowych pomy­słów w reali­za­cji któ­rych poma­gają mi nauczy­ciele. Cieszę się, że pra­cuję z zespo­łem ludzi, dla któ­rych praca z dziećmi także jest pasją, dzięki temu two­rzymy zgrany zespół, gotowy do reali­za­cji nowych wyzwań.

mgr Milena Rokicka-Serafin

mgr Milena Rokicka-Sera­fin

Zastępca dyrektora, nauczy­ciel, scrum master

• studia licen­cjac­kie na kie­runku peda­go­gika przed­szkolna UMCS
  • dwu­let­nie studia magi­ster­skie UMCS
  • nauczy­ciel mianowany

Pra­cuję w „Motylku” od stycz­nia 2008 r. W swojej pracy staram się zawsze pamię­tać o tym, iż w każdym dziecku drze­mie olbrzymi poten­cjał, a rolą nauczy­ciela jest jego roz­bu­dze­nie oraz orga­ni­zo­wa­nie sytu­acji sprzy­ja­ją­cych roz­wi­ja­niu dzie­cię­cych zain­te­re­so­wań, zdol­no­ści i pasji. Dużą wagę przy­wią­zuję do osią­ga­nia przez dzieci samo­dziel­no­ści, by z powo­dze­niem mogły radzić sobie w ota­cza­ją­cym śro­do­wi­sku, jak rów­nież do wytwo­rze­nia w grupie miłej atmos­fery pełnej sza­cunku, zro­zu­mie­nia i przy­jaźni.

Alicja Jarończyk

mgr Alicja Jaroń­czyk

na Kato­lic­kim Uni­wer­sy­te­cie Lubel­skim Jana Pawła II
  • stu­dia na KUL - kie­ru­nek peda­go­gika spe­cjalna, spe­cjal­ność:
    edu­ka­cja inte­gra­cyjno-włą­cza­jąca

Moją peda­gogiczną ścieżkę w Pry­wat­nym Przed­szkolu „Moty­lek” roz­po­czę­łam od 3 mie­sięcz­nego stażu. Od paździer­nika 2015 r. dołą­czy­łam do Zespołu pra­cow­ni­ków Przed­szkola.

Praca z dziećmi jest dla mnie zara­zem ogrom­nym wyzwa­niem jak i przy­jem­no­ścią, ponie­waż każde dziecko jest indy­wi­du­al­no­ścią i każde jest wyjąt­kowe. Naj­więk­szą zapłatą, dla mnie jako nauczy­ciela jest uśmiech dziecka, bo jak powie­dział kiedyś wielki peda­gog Janusz Kor­czak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W pracy z dziećmi cenię sobie moż­li­wość roz­woju i odkry­wa­nia coraz to now­szych form pracy. Poprzez pro­wa­dzone zaję­cia staram się roz­wi­jać dzie­cięcą kre­atyw­ność, nie­zwy­kłą pomy­sło­wość i wyobraź­nię.

Karolina Widelska

mgr Karolina Widelska

nauczy­ciel

• studia licencjackie i magisterskie na kierunku filologia angielska na UMCS (z uprawieniami nauczycielskimi)

W Przedszkolu "Motylek" pracuję od września 2019 roku, natomiast doświadczenie w pracy z dziećmi zaczęłam zdobywać jeszcze w trakcie studiów.

Podczas zajęć anglojęzycznych staram się angażować dzieci w aktywności umożliwiające zdobywanie wiedzy głównie poprzez zabawę. W tym celu podczas zajęć wykorzystuję piosenki, filmiki, plansze edukacyjne, karty obrazkowe, opowiadania, a także wiele różnorodnych gier oraz zabawek.

Dzięki temu wiem, że zajęcia umożliwiają wszechstronny rozwój umiejętności oraz sprawiają, że dzieci świetnie się bawią poznając jednocześnie słownictwo, gramatykę oraz wymowę języka angielskiego.

Patrycja Goleń

mgr Patrycja Goleń

• Licencjackie studia na kierunku filologia polska UMCS
  • Magisterskie studia na kierunku filologia polska UMCS
  • Studia podyplomowe na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna WSSP im. Wincentego Pola w Lublinie

Jestem osobą otwartą, empatyczną i posiadam łatwość w nawiązywaniu kontaktu z dziećmi. Pracę z dziećmi lubię za możliwość codziennego rozwoju, obserwowania ich pracy, ciekawości świata oraz entuzjazmu z jakim odkrywają nowe tematy. W trakcie zajęć staram się rozwijać ich umiejętności i zainteresowania, a także kładę duży nacisk na samodzielność.