Wycieczka do Instytutu Biotechnologii KUL (grupa II)

Nasze przed­szko­laki były na wycieczce na Kato­lic­kim Uni­wer­sy­te­cie Lubel­skim Jana Pawła II. Mama naszego przed­szko­laka opro­wa­dziła nas po wydziale Bio­tech­no­lo­gii, dzieci zoba­czyły salę wykła­dową oraz same uczest­ni­czyły w wykła­dzie pro­wa­dzo­nym przez Panią dr A. Kuź­niar. Wykład doty­czył bak­te­rii, przed­szko­laki z zacie­ka­wie­niem słu­chały i czyn­nie uczest­ni­czyły. Kolej­nym etapem był eks­pe­ry­ment – wybuch wul­kanu. A następ­nie dzieci zoba­czyły wagi i miały moż­li­wość waże­nia róż­nych przedmio­tów. Dzieci bardzo mile wspo­mi­nają wycieczkę i chcia­łyby ją powtó­rzyć.